Endüstriyel Uygulamalar

Başkalarıyla paylaş

Bize nasıl ulaşabilirsiniz

WILO Pompa Sistemleri A.Ş.

Orhanlı Mah. Fettah Başaran Cad. No:91 Tuzla, 34956, İstanbul

Bize ulaşmak için

0216 250 94 00

Pazartesi – Cuma

08:00 - 17:30

Maden işletmeciliği

Yeraltındaki maden hazineleri

Bergbau

Gümüş ve bakır gibi madenler son derece iletkendir ve günümüzde elektronik endüstrinin tüm alanlarında kullanılmaktadır. Rezervler genelde yerin yüzlerce metre altında bulunduğundan, maden çıkartılması işleminde ortaya çıkan yeraltı suyu ve atıksuların uzaklaştırılması işlemi son derece zahmetli bir iştir.


Wilo döküm gövdeli çok kademeli pompaları endüstriyel uygulamalar için idealdir

Bu derinlikten maden çıkartılırken çıkan yeraltı suyu ve kirli sular büyük bir sorun teşkil eder. Wilo döküm gövdeli çok kademeli pompaları, örneğin maden işletmelerinde su tahliyesini gerçekleştirmek gibi yüksek basınçlı endüstriyel uygulamalar için idealdir.

200 metre derinlikte Wilo mühendislik sanatı

Kupfer

Dünya bakır rezervlerinin onda biri Zambiya'nın "Bakır merkezi"nde yerin 200 metre altında bulunuyor. Maden çıkarılırken beraberinde çok fazla su çıkıyor. Her gün birkaç yüz metre mesafede neredeyse 280.000 metreküp suyun pompa ile boşaltılması gerekiyor. Bu su, yüksek oranda agresif bakır sülfat ve sülfürik asit içeriyor.

Olağanüstü koşullarda bile kusursuz işlev

Zambiya'nın en büyük bakır madeni işleticisi Mopani Copper Mines, Mufulira madenindeki suyun kontrolü konusunda Alman Wilo mühendislik sanatına güveniyor. Wilo pompalarında, bugüne kadar çok ağır koşullarda bile arıza veya kaçak tespit edilmedi. İşletmeci ve çevreye aynı oranda fayda sağlayan güvenilirlik...

Başkalarıyla paylaş

Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Hafta içi: 08:00 - 17:30

T 0216 250 94 00

F 0216 250 94 01

Pioneering for You