Endüstriyel Uygulamalar

Başkalarıyla paylaş

Bize nasıl ulaşabilirsiniz

WILO Pompa Sistemleri A.Ş.

Orhanlı Mah. Fettah Başaran Cad. No:91 Tuzla, 34956, İstanbul

Bize ulaşmak için

0216 250 94 00

Pazartesi – Cuma

08:00 - 17:30

Enerji Yönetimi

Artan enerji ihtiyacı için verimli çözümler

Enerji, yaşamın temel taşlarından biridir. İnsanlar, hayvanlar, bitkiler enerjiye ihtiyaç duyar ve enerji harcar. Dünya enerji ihtiyacı, sürekli ve hızlı bir şekilde artıyor. Bu nedenle, teknolojik ilerlemenin en önemli görevlerinden biri enerjiyi daha verimli kullanmak ve üretmektir. 

Maksimum hidrolik verimlilik, enerji maliyetlerini düşürür 

Wilo'nun, örneğin soğutma suyu basmak için kullanılan dikey türbin tipi pompaları bu anlamda önemli bir katkı sağlıyor. Pompaların en modern malzemeler ve teknolojiler kullanılarak üretilmesi sayesinde yaklaşık yüzde 90 oranında hidrolik verimlilik derecesine ulaşılmakta ve enerji maliyetleri önemli ölçüde düşmektedir.

Güney Asya'nın en büyük dikey türbin tipi pompası ile mükemmel sonuçlar

Energy Industry

Hindistan'daki Anpara Enerji Santrali, Asya kıtasındaki en yeni ve en büyük kömür santrallerinden biridir. Planlama ve yapım aşamasında yalnızca ekonomik verimlilik değil aynı zamanda ekolojik denge de belirleyici bir rol oynamıştır. Bu 1.200 MW'lık santralin devasa boyutlara ulaşan soğutma suyu ihtiyacını karşılayabilmek için Wilo uzmanları yeni bir pompa tipi geliştirdi.

Verimliliği yüksek hidroliğe sahip pompa, yüksek ölçüde tasarruf sağlıyor 

Bu dev dikey türbin tipi pompaların beş tanesi, soğutma suyunu basmak için kullanılıyor. Her biri 3.400 kW tahrik gücüne sahip ve her pompa saatte 35.600 metreküp su basıyor. Bu pompalar, Güney Asya'da enerji sektöründe kullanılan ve metalden üretilen en büyük soğutma suyu pompalarıdır. Verimliliği yüksek hidrolikler konusundaki tecrübelerimiz sayesinde bu faaliyet alanındaki enerji tasarruf potansiyeli de devasa boyutlara ulaşıyor.

Başkalarıyla paylaş

Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Hafta içi: 08:00 - 17:30

T 0216 250 94 00

F 0216 250 94 01

Pioneering for You